סינים אמיתיים, דים-סם אמיתי
מה זה דים סם

דים סאם הם אותם כיסוני בצק סיניים בעלי צורות שונות, המכילים מליות שונות ועשויים ממגוון בצקים. בגלל הייחודיות, היצירתיות, המיומנות היצירתית וההנאה הגדולה שבאכילתם, עשו כיסונים אלה את דרכם למדינות נוספות באסיה. בסין הם נקראים Jiaozi ולאחר שחצו את האוקינוס ליפן החליפו את שמם ל Gyoza. כאשר עברו את הגבול לטיבט, הפכו ל - Momo וכו' וכו'. אך לאן שלא עברו הכיסונים, תמיד נשארו אותן מתנות קטנות טעימות ואיכותיות המכילות הפתעות שונות וערבות לחיך.

בגלל הידע, הנסיון הרב ומשך הזמן הנדרשים להכנת הדים סאם המסורתי האמיתי, הם הפכו בסין למאכלים של חג, שמחה ומפגשים משפחתיים שהם שמחה בפני עצמה. המשפחה נפגשת, וכל הנשים נכנסות למטבח. אמהות מנוסות, בנות מתלמדות ולפעמים גם הסבתות. כולן מתגייסות לחגיגה משפחתית של תעסוקה ויצירתיות. הדים סאם מסמלים שמחה, חגיגה ואיחוד משפחתי. לכן, פירוש המלה דים סאם בתרגום חופשי הוא נגיעות קטנות בלב.

הכל מתחיל בהכנת הבצק. הנשים מערבבות את החמרים, יוצרות בצק ואז מקפלות אותו פעם לימין ופעם לשמאל לפי סדר מסוים. הן עושות זאת על מנת להגיע למרקם וצפיפות נכונים. אחר כך הן נותנות לבצק לנוח זמן מה, כדי להתייצב ולהגיע לגמישות הנכונה.
כאשר הבצק מוכן, הן יוצרות ממנו גלילונים מוארכים, ואחר כך בדיוק של מכונה חשמלית (נראה שהן משתמשות בפרק האצבע כאמת מידה) הן פשוט תולשות חתיכות קטנות ושוות של בצק. אותן הן לשות לכדורים ובכף יד פשוקה חובטות בהם כנגד השולחן על מנת לשטח אותם.
אח'כ הן לוקחות מערוך קטנטן ולא אחיד בקוטרו לכל האורך, ומשטחות את הבצק עד שהוא מגיע לעובי הנכון ולדקיקות המתאימה.
אי השוויון בקוטרו של המערוך נותן שליטה מליאה בלחץ המופעל על כל איזור ואיזור על פני שטחו של הבצק. דק פחות במרכז עבור המלית, והולך ונעשה דק בדפנות והקצוות.
אחרי הרידוד מניחים במרכז הבצק את המלית שרק הוותיקות והמנוסות יודעות את סודות הכנתו ואומנות התיבול העדין שלו.
המלית חייבת להיות בכמות הנכונה, על מנת למנוע מהכיסונים להתפוצץ בטרם עת. אחרי הנחת המלית, בתנועות זריזות ומיומנות, קפל אחר קפל, הן סוגרות את הכיסונים.
משולחן העבודה הכיסונים עוברים היישר למכשיר האידוי, או להקפאה לשימוש מאוחר יותר.

הסינים מעדיפים את האידוי על טיגון, בגלל היותו נטול שמן, טבעי ובריא יותר. אך לפעמים הם גם מטגנים אותם לאחר האידוי, או משתמשים בטכניקות של אידוי וטיגון ביחד. לפעמים הם פשוט זורקים אותם למים רותחים, אבל אז המעטפת נעשית עבה יותר בגלל המים שהיא סופחת אליה.

בדמפלינג פלאס העבודה נעשית באותה דרך עתיקת יומין, ממש כמו שנהוג בסין. כל כיסון וכיסון מקבל את כל תשומת הלב הראויה, עם המון השקעה, מיומנות ובעיקר המון אהבה. כל זאת נעשה בידי האומנית Jinli. ניתן לראות בתוצאה הסופית שהכיסונים מיוצרים מכל הלב ועם המון אהבה.

כל המליות של דמפלינג פלאס מיוצרות מחמרים טבעיים באיכות הגבוהה ביותר וללא צבע מאכל או חמר משמר. הו כולן נעשות אך ורק על-ידי האומנית עצמה. כל זאת על מנת להבטיח את הטיב אחידות ואיכות הטעמים, כמו גם על מנת לשמור על הסודות הכמוסים הנמצאים רק איתה.

המליות של דמפלינג פלאס הן כמו הפתעות קטנות של הנאה לבלוטות הטעם והחיך. כל ביס הוא התפוצצות של טעמים וניחוחות אקזוטיים. הבצק העדין והדקיק כמעט שקוף והמליות המיוחדות המוכנות בקפידה מהווים ביחד יצירה קולינארית ייחודית ועוצמתית ולכן, דמפלינג פלאס זה הכי קרוב לסין שניתן להגיע ללא טיסה.
רק מי שטעם את כיסוני הירקות של דמפלינג פלאס יוכל להבין, את השילוב המדהים בין ירקות עם טעמים משלימים מודגשים על-ידי תיבול עדין ומינימלי שאינו משתלט על טעמי הירקות. כבר בנגיסה הראשונה מרגישים בירקות שעדיין שמרו על פריכותם וערבוב של טעמים. הם מכילים רק את הויטמינים והטעמים הטבעיים.

את החוויה והעדינות של הטעמים של דמפלינג פלאס ניתן לסכם במלה אחת. מושלמות.

יצירת קשר         טלפון: 050-DUMPLING (050-3867546)